Dwie osoby poszkodowane w wypadku drogowym!!!

W sobotni poranek zderzyły się dwa samochody osobowe, dwie osoby zabrane zostały do szpitala.

W miejscowości Korzenne (Podtrzycierz) na drodze powiatowej Korzenna - Nowy Sącz doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Najprawdopodobniej kierujący samochodem opel uderzył w tył samochodu audi. Kierujący audi w tym momencie chciał skręcić w prawo na posesje. W momencie uderzenia samochód audi wpadł do rowu i zatrzymał się na dachu. Dlaczego doszło do zderzenia? Przyczyny wyjaśni na pewno Policja.

Po przybyciu na miejsce naszych zastępów w pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce zdarzenia zamykając całkowicie ruch samochodowy w obu kierunkach. Kolejno strażacy udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym kierowcom. Obydwaj znajdowali się poza samochodami. W celu usztywnienia kręgosłupa założono obydwóm poszkodowanym kołnierze ortopedyczne. Odpięto klemy w samochodach. Po przybyciu karetek pogotowia oraz strażaków z PSP, decyzją KDR drogę odblokowano a ruch odbywał się wahadłowo do momentu odjazdu ostatnich zastępów do bazy. Na miejscu pozostała Policja która ustali przyczyny wypadku.

Działania naszych zastępów trwały około dwie godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna