Korzenna - zderzenie dwóch samochodów osobowych!!!

Dwa samochody osobowe zderzyły się pod kościołem w Korzennej - 5 osób zabranych do szpitala.

W dniu 25 kwietnia przed godziną 18.00 w centrum Korzennej zderzyły się dwa samochody osobowe. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia przybyli strażacy z naszej OSP (odległość od remizy około 200 metrów). Po przybyciu na miejsce w pierwszej kolejności zabezpieczono teren zdarzenia używając do tego samochodu strażackiego oraz pachołków. Następnie udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Kierującą samochodem VW Polo położono na desce ortopedycznej zabezpieczono jej kręgosłup poprzez założenie kołnierza ortopedycznego oraz udzielono wsparcia psychicznego aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Pasażerom drugiego samochodu (dwie osoby dorosłe, troje dzieci) także zabezpieczono kręgosłupy poprzez założenie kołnierzy ortopedycznych oraz udzielono wsparcia psychicznego. W obydwu samochodach rozłączono akumulatory. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję  zmieciono pozostałości powypadkowe z jezdni oraz usunięto samochody na pobliski parking przykościelny. W trakcie działań w miejscu zdarzenia wprowadzony został ruch wahadłowy, który prowadzony był przez naszych strażaków.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jeden z samochodów. Na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń lecz wszystkich zabrano do szpitala na obserwację.

Działania naszych strażaków trwały około dwie godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna