Pierwsze zebranie srpawozdawcze dla MDP !!!

52 druhów - młodzieżowców wzięło udział w pierwszym zebraniu sprawozdawczym dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W dniu 22 kwietnia w niedzielne popołudnie, po raz pierwszy zostało zorganizowane zebranie sprawozdawcze dla młodzieżowych drużyn pożarniczych działających przy naszej OSP. Frekwencja wśród młodych druhów i druhen była bardzo dobra, w spotkaniu udział wzięło 52 osoby.

Zebranie rozpoczął druh, opiekun MDP Dominik Wojtarowicz, który przekazał wszystkim przybyłym informacje po co i w jakim celu tutaj się spotkaliśmy oraz przedstawił plan zebrania. Następnie głos zabrał Prezes OSP Janusz Szambelan, który przywitał wszystkich młodych adeptów pożarnictwa, zarząd OSP oraz opiekunów MDP. W kolejnej części przedstawione zostało sprawozdanie za 2011 rok dotyczące MDP. Sprawozdanie to na podstawie wyświetlanych slajdów przedstawił Wiceprezes OSP druh Jarosław Bieniek. Kolejna prezentacja dotyczyła działań ratowniczych podejmowanych przez naszą OSP w 2011 roku. Prezentację przeprowadził Naczelnik OSP druh Stanisław Wojtarowicz.

W kolejnej części zebrania została wybrana "Rada Drużyny", która będzie miała m. in. za zadanie w przyszłym roku zorganizować i przeprowadzić zebranie sprawozdawcze za 2012 rok, oraz zajmować się wszystkimi bieżącymi sprawami związanymi z MDP.
Zaproponowano młodzieży aby zorganizować ślubowanie na MDP na co wszyscy wyrazili dużą chęć zainteresowania. (Pierwszy termin spotkania przygotowawczego do ślubowania to 1 maj, godz. 16.00).

Na koniec Prezes OSP podziękował wszystkim druhom za przybycie, za poświęcony czas i zaangażowanie w działalność oraz funkcjonowanie w naszej OSP. A my dziękujemy organizatorom tego spotkania, zarządowi OSP oraz wszystkim druhom i druhnom za przybycie na to spotkanie. Miejmy  nadzieje, iż zainicjowane w dniu dzisiejszym takie spotkanie będzie odbywało się co roku.

Zobacz zdjęcia !