Korzenna - pożar sadzy w kominie !!!

Pożar sadzy w kominie był przyczyną wyjazdu bojowego naszych strażaków.

W niedzielny 25 marca o godzinie 22.20 nasza jednostka została zadysponowana do palącej się sadzy w kominie w miejscowości Korzenna.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się sadza w kominie z którego wydobywa się ogień. Przystąpiono do działań związanych z ugaszeniem ognia. Dwóch druhów udało się na dach budynku aby położyć blachę na kominie w celu stłumienia ognia.
Po kilku minutach na miejsce dojechały kolejne zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe zastępu z PSP Nowy Sącz kierowanie działaniami przejął dowódca z Nowego Sącza. Decyzją KDR przeczyszczono komin za pomocą kuli. Miedzy czasie wyczyszczono piec węglowy z palącego się w nim węgla.
Po kilkudziesięciu minutach akcja została zakończona a KDR podjął decyzje o powrocie zastępów do swoich baz.

Działania naszego zastępu trwały około pół godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna