Niecew - pożar niezagospodarowanej stodoły !!!

Kolejny pożar na terenie naszej gminy tym razem w miejscowości Niecew.

W piątek przed północą, o godzinie 22.34 nasza jednostka została zadysponowana do palącej się stodoły w miejscowości Niecew. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia jako pierwsi, okazało się, iż pali się stodoła a ogień zajmuję prawie całą powierzchnie. Do podania wody potrzebne było rozwinięcie linii głównej z której za pomocą rozdzielacza utworzono dwie linie gaśnicze. Dwóch druhów kierowało ruchem drogowym przepuszczając samochody wahadłowo. Działania strażaków na ten moment polegały na podaniu dwóch prądów wody. Jeden w natarciu na palący się budynek natomiast drugi w obronie, polewając budynek sąsiadujący z palącą się stodołą w odległości około 15 metrów. Po kilku minutach na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy które zasilały w wodę nasz samochód GBA do którego była podłączona linia gaśnicza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków z PSP dowodzenie przejął dowódca z Nowego Sącza. Dalsze działania strażaków polegały na przewaleniu jednocześnie przelaniu niewielkiej ilości słomy, rozbiórce części budynku w celu zabezpieczenia przed zawaleniem się. Cały czas budynek polewano wodą.
Po około trzech godzinach KDR podjął decyzję o powrocie wszystkich zastępów do swoich baz.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GLM OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Lipnica Wielka
- zastęp GBA OSP Wojnarowa
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- samochód GCBM 19 Jelcz (cysterna)
- policja

Działania naszych strażaków trwały około trzech godzin.

Zobacz zdjęcia !