I Powiatowe Młodzieżowe Zawody w ratownictwie w ramach pierwszej pomocy

28 maja przedstawiciele naszej MDP: Martyna Zając, Oliwia Grygiel, Filip Oracz i Adam Grygiel wzięli udział w I Powiatowych Młodzieżowych Zawodach w ratownictwie w ramach pierwszej pomocy

Rywalizacja odbyła się na stadionie w Mogilnie i wzięło w niej udział 14 drużyn z całego powiatu.

Młodzież zmierzyła się z zadaniami praktycznymi oraz testem wiedzy. W poszczególnych etapach drużyny musiały wykazać się umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy w takich hipotetycznych sytuacjach jak: zadławienie, utrata przytomności z koniecznością resuscytacji, wypadek rowerzysty, który skutkował m.in. złamaniem otwartym nogi, silne oparzenie, a nawet odcięcie ręki siekierą przy pracy.

Członkowie naszej MDP świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami. Ostatecznie znaleźli się na 10 miejscu.

Dziękujemy druhom Dominikowi Wojtarowiczowi i Januszowi Miczołkowi za przygotowanie młodzieży do zawodów.

Gratulujemy przedstawicielom MDP Grybów-Biała, którzy zajęli pierwsze miejsce i już 1 czerwca będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.