Korzenna - wypadek motocyklisty

1 kwietnia o godzinie 17:58, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na drodze powiatowej w miejscowości Korzenna.

1 kwietnia o godzinie 17.58 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane zostały do działań w Korzennej  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu brał udział motocykl marki Yamaha, którym podróżował sam kierujący i znajdował się poza obrysem dogi. Na miejscu zdarzenia obecna była karetka Pogotowia ratunkowego, której ratownicy udzielali pomocy motocykliście. Uszkodzony motocykl znajdował się na chodniku przy barierach energochłonnych. Z motocykla  wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparciu działań medycznych prowadzonych przez ratowników Pogotowia Ratunkowego. Ograniczono rozlewisko płynów eksploatacyjnych poprzez zasypanie ich sorbentem. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR. Wyznaczono miejsce przyjęcia śmigłowca LPR na pobliskim parkingu kościoła. Śmigłowiec LPR zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Korzenna, który zabezpieczał i oświetlał miejsce zdarzenia na potrzeby Policji. Działania ratownicze i zabezpieczające strażaków trwały cztery i pół godziny.

Opracowanie Komendant Miejski PSP

Siły i środki:
GBARt 341[K]21 JRG1 PSP Nowy Sącz
GBARt 359[K]62 OSP Korzenna- KSRG
GBARt 348[K]35 OSP Korzenna-Centrum
ZRM
LPR (Ratownik 6)
Policja 3X
Biegły sądowy

 

 statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS