Lipnica Wielka - pożar budynku mieszkanego

Pożar w Lipnicy Wielkiej - strażacy pracowali w bardzo trudnych warunkach.

12 stycznia o godzinie 14:07, nasz zastęp został zadysponowany do pożaru, który wybuchł w miejscowości Lipnica Wielka. Po dotarciu w okolice miejsca zdarzenia okazało sie, że dojazd do miejsca zdarzenia jest bardzo utrudniony z powodu wąskiej i oblodzonej drogi. Budynek był częściowo objęty ogniem. Domownicy przebywający w budynku, opuścili go i nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu linii gaśniczej - około 200 metrów, utworzeniu linii zasilającej, podaniu prądów wody na palący się budynek. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do rozbiórki części budynku.

Działania naszego zastępu trwały około 4 godziny.

Siły i środki:

- GBARt 341[K]21 JRG 1 PSP Nowy Sącz
- GCBARt 341[K]25 JRG 1 PSP Nowy S
ącz
- SLRRt 341[K]90 JRG 1 PSP Nowy S
ącz
- GBARt 359[K]62 OSP Korzenna- KSRG
- GBA 348[K]30 OSP Lipnica Wielka
- GBA 348[K]37 OSP Jasienna
- GBARt 348[K]35+ Quad 349[K]11 OSP Korzenna- Centrum
- Policja
- Pogotowie energetyczne
 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS