Pierwszy rajd naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Pierwszy rajd naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej już za nami!

To było nie lada wyzwanie - sporo kilometrów do przejścia, różne zadania do wykonania, a przy tym wszystkim - żar lejący się z nieba. Jednak na naszą młodzieżówkę nie ma mocnych!
Trzy grupy wraz z opiekunami wyruszyły wczoraj z remizy w dziesięciominutowych odstępach czasu. Specjalnie przygotowana mapka prowadziła je do trzech punktów. W pierwszym z nich młodzież zmierzyła się ze strażackimi kręglami. W drugim członkowie drużyn musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Z kolei w trzecim punkcie czekała hydronetka i nalewak, który trzeba było jak najszybciej napełnić. Utrudnieniem była konieczność czerpania wody z rzeki.
Na koniec przyszedł czas na zasłużony odpoczynek przy ognisku. Jednak i tam pojawiły się pewne wyzwania - test zręczności z wykorzystaniem jajek i wielki sprawdzian siły przy przeciąganiu liny, w którym dziewczyny z naszej MDP nie poddały się nawet w starciu z opiekunami!
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że rajd wszystkim przypadł do gustu. Chętnie będziemy takie wydarzenia powtarzać w przyszłości