Trzycierz - ciężarówka przewrócona na bok

28 października około godziny 8.17 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane zostały do Trzycierza.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód ciężarowy wraz z naczepą przewrócił się na pobocze jezdni. Pojazdem podróżowali kierujący wraz z pasażerem, którzy opuścili pojazd o własnych siłach. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga przebadała kierowcę oraz pasażera pojazdu. Pojazd transportował granulat cementowy, który wysypał się z przewróconej naczepy na pobocze drogi. Samochód ciężarowy wraz z naczepą leżał na barierach energochłonnych. Z pojazdu wyciekał olej hydrauliczny. Zablokowany był jeden pas jezdni. Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji oleju hydraulicznego wyciekającego z pojazdu. Kierujący pojazdem oraz pasażer po udzieleniu pomocy medycznej przez ratowników Pogotowia Ratunkowego  pozostali na miejscu zdarzenia. Miejsce zdarzenia oraz pojazd przekazano wraz z zaleceniami właścicielowi pojazdu. Właściciel pojazdu powiadomił, że usunięciem pojazdu oraz ładunku z pobocza zajmie się prywatna firma.

Działania naszego zastępu trwały cztery godziny.

Siły i środki:

- zastęp SLRRt JRG 1 PSP NOSWY SĄCZ