Bukowiec - pożar budynku gospodarczego

12 czerwca około godziny 11.38 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz zastępy z najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do działań w Bukowcu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w budynku gospodarczym, zlokalizowanym około 10m od mieszkalnego zapaliła się jedna ze ścian wewnętrznych. Na miejscu nie było właściciela byli natomiast sąsiedzi, którzy przed przybyciem zastępów straży usiłowali gasić pożar z zewnątrz za pomocą wiader z wodą. Prąd elektryczny został odłączony w skrzynce rozdzielczej przed przybyciem straży pożarnej. Drzwi i brama do budynku w którym rozwijał się pożar były zamknięte. Nikt z obecnych na miejscu osób nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyważeniu drzwi i bramy do budynku w którym powstał pożar oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się wewnątrz budynku ścianę, konstrukcję dachu i wyposażenie. Wyniesiono na zewnątrz i przelano wodą spalone lub nadpalone elementy wyposażenia. Oczyszczono nadpalone belki z zwęglenia wytworzonego w czasie pożaru i ponownie przelano wodą. Dokonano kontroli temperatury ścian budynku i konstrukcji dachowej poprzez użycie kamery termowizyjnej. Działa prowadzone przez 9 zastępów i 43 strażaków trwały ponad godzinę. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Siły i Środki:
- dwa zastępy GBA JRG 1 PSP Nowy Sącz