Korzenna - dachowanie samochodu osobowego

O wielki szczęściu mogą mówić osoby podróżujące samochodem, które z dachowania wyszły praktycznie bez szwanku.

15 kwietnia o godzinie 21:16, nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Korzenna, na moście pod Kościołem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu okazało się, że samochód osobowy uderzył w bariery ochronne mostu, ściął je i swoją jazdę zakończył na brzegu potoku. Pojazd znajdował się na dachu. Ustalono, że pojazdem podróżowały dwie młode osoby, które samochód opuściły o własnych siłach i znajdowały się na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym do momentu przekazania Ich pod opiekę przybyłego na miejsce zdarzenia Zespołu Karetki Pogotowia Ratunkowego.
Kolejne działania strażaków polegały na  odłączeniu klem akumulatora w pojeździe, pomocy w wyciągnięciu pojazdu w bezpieczne miejsce, kierowaniu ruchem wahadłowo oraz posprzątaniu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Osoby biorące udział w kolizji po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia.

Działania naszego zastępu trwały około trzy godziny.

Siły i Środki:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz