Jasienna- zderzenie dwóch samochodów

Dwa samochody zderzyły się w Jasiennej - obyło się bez poważnych obrażeń.

9 czerwca około godziny 4.17 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Jasienna, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane zostały do działań w Jasiennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy tj. Nissan Qashqai  oraz  Seat Leon, którymi łącznie podróżowały trzy osoby.  Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem straży. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości. Droga w obu kierunkach była zablokowana. Seat znajdował się w rowie melioracyjnym natomiast Nissan na drodze. Na drodze znajdowały się pozostałości pokolizyjne. Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanej. Przekazano osobę poszkodowaną przybyłej na miejsce zdarzenia załodze karetki Pogotowia ratunkowego. Odłączono klemy akumulatora we wszystkich pojazdach, samochody zostały sprawdzone pod kątem zagrożenia pożarowego. Osoba poszkodowana po udzieleniu pomocy, pozostała na miejscu zdarzenia. Na tym działania zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostali wszyscy uczestnicy zdarzenia oraz Policja prowadząca swoje czynności dochodzeniowe.

Działanie naszego zastępu trwały ponad godzinę.

SiŚ:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sacz