Krwiodawstwo: 22,95 litra upuszczonej krwi

 

22,95 litrów krwi, zebrano podczas kolejnej Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. Ks. Artura Babika.

7 kwietnia 2019 roku już po raz XXIII OSP Korzenna zorganizowało akcję oddawania krwi. Do remizy między godziną 9:00 a 14:00 przybyło 74 osób, które chciały podzielić się cennym darem – krwią. W ostatecznym rozrachunku krew oddało 51 śmiałków 23 osób z przyczyn zdrowotnych nie mogło tego uczynić).

Cieszy fakt, że do remizy w Korzennej za każdym razem obok stałych bywalców Krwiodawstwa pojawiają początkujący Krwiodawcy. Dzięki nim mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie krwi.

Jak zawsze, akcja odbywa się przy pomocy firm i zaangażowaniu wielu osób, którym należą się podziękowania. Dziękujemy firmie reklamowej ZAZA z Nowego Sącza za wydrukowanie plakatów. Dziękujemy panu Józefowi Nika z piekarni „Nika” w Nowym Sączu za poczęstunek. Ogromnie podziękowania należą się naszemu Komendantowi Stanisławowi Wojtarowiczowi, który rok rocznie (a w zasadzie dwa razy w roku) czuwa nad całością i angażuje swoje siły do przygotowania akcji. To w dużej mierze dzięki niemu akcje się odbywają i przebiegają tak sprawnie. Oczywiście główne podziękowania kierujemy do wszystkich przybywających do naszej remizy celem oddania krwi – bez Was ta akcja nie miałaby sensu!

I już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w wrześniu 2019 roku.

„Bo miłość to nie są słowa” – podziel się miłością.

Zobacz zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS